Artister

Våra medlemmar/artister
Våra artister gör musik inom olika genrer och finns i 7 olika län: Stockholm, Uppsala, Västra Götaland, Skåne, Dalarna, Västernorrlands län och Kalmar län. 

Artister A-Ö

Observera att denna sida är under utveckling. Artisters  webblänkar, kontaktinfo, genre och foto kommer att läggas in i listan nedan.


A -B

Anna Franzen Salmonsson

Ana Maria Patsouri

Anna Lumén

Astrid Lorenzon

Anne Stenlund, Cewineye, cewineye.com

Ann Sofie Wensbo

Annika Törnqvist

Anja Hallner

Anita Berger, skådespelare/trubadur (sång/dragspel), kontakt: anitaberger.anita (a) gmail.com

C – D

Camilla Widell

Carin Lundhquist, Grape, Electronica/jazz/soul/fusion, grapemusic.selundhquist.se/music/, kontakt: carin (at) lundhquist.se

Carolina Olsson

Caroline Williams

Caroline Gustavsson, carolinegustavsson.com, Spotify

Celine Berstad

Clara Cleo Cornell, Cleocat,  cleocatc.wixsite.com/cleocat (rap), Ekens Bossa (bossanovakvartett), Cleo  (mixed pop/dance)  kontakt: cleocatc(a)gmail.com

Derly Guzman, Derlyflow derlyflow.wordpress.com/

E -F

Emma Dahlin Haglund

Erika Hedström

Eva Högberg

Elizabeth Fagerlund

G-H

Gabriella Åström

Hanna Hanski Grünewald

Helena Berggren, Helena Soluna, helenasoluna.com

I-J
Ida Wiklund

Jane Weiss, Jane Helen

Jeannie Senaga

Jessica Stendahl

Kristina Grahn, kristinagrahn.se

Lena Kajser Köster

Leena Svensson Zeitler

Helene Schöning Fahlén, Lenehleneh.com

Madeleine Ericson, madeleineericson.se

Malene Langborg

Maria Rosén, mariarosen.se

Maria Nicander

Marie Hellström-Kersh

Martina Orlop

Marianne Milde, mariannemilde.com

Nenne Panrike

Ninna Katarina Gudmundsson

Rebecka Karlsdotter

Signe Rudberg Selin

Selma Lundkvist

Teresa Naoum-Douskos

Theres Vastad